Ženitba - Smiřice 9. 4. 2016

 

Divadelní spolek Vrchlický- Jaroměř ve spolupráci se členy Klicperova divadla HK, Tanečním divadlem Honzy Pokusila HK a ZUŠ F. A. Šporka.

 

ŽENITBA AMATÉRŮ S PROFESIONÁLY

Dvorana Smiřice v  sobotu 9. 4. 2015 od 19 hod.

 Vstupné a doprava z HK (18.00 od ČEZ-J)

celkem za 140 Kč

Rezervace a další informace na 733 619 581,

nebo napište  vpravo příspěvek se jménem a číslem průkazky SDČR

N. V. Gogol: Ženitba – naprosto neuvěřitelná událost o dvou dějstvích

Autorskou hudbu komponuje skladatel a herec David Smečka (držitel ocenění Alfréda Radoka) a texty píše Jan Vápeník, herec a textař, oba z Klicperova divadla. O taneční a výrazovou choreografii se stará Barbora Křováčková – Machová z Tanečního divadla Honzy Pokusila.

Gogolova Ženitba, jeden ze skvostů ruské dramatické tvorby, je tragikomická satira, plná nadsázky a nečekaných zvratů. Nabízí mnoho úžasných hereckých rolí a situací, které jsou sympatické a blízké každému divákovi. Groteskní podívaná, v překladu Leoše Suchařípy, o dlouho chystaných námluvách i strachu dostat se jednou pro vždy do chomoutu.

Hra, v níž se snoubí smích i smutek, o blbosti a malosti, o pinožení se ve strachu ze zítřka, ale taky o velké touze, nenaplněné lásce, špatné taktice a selském rozumu.

Svět žen a mužů, vykládání karet, kšeftování s čímkoliv a kýmkoliv, hudba a kabaretní čísla, bohatá výprava, ruské veletoky a masivy, vodka a kaviár.

Tradice divadelního spolku Vrchlický,

který uchovává rukopisnou relikvii – vlastnoručně psaný souhlas na užití jména souboru samotným Jaroslavem Vrchlickým, trvá již bezmála 130 let a ještě mnohem delší je divadelní tradice ve městě Jaroměři. Může se pyšnit spoluprací s takovými jmény, jako byli Zdeněk Štěpánek, Růžena Nasková, Josef Vojta, Vlasta Chramostová, Josef Bek, Stanislav Zindulka, Oldřich Nový, Luděk Munzar, Karel Höger aj. Poslední dvě generace formovali herci a režiséři Zdeněk Hovorka a Naďa Doležalová, oba držitelé Zlatého Tyla.

Vysokou úroveň si soubor drží po celou dobu svého působení. Svědčí o tom nekonečný výčet účastí na přehlídkách, herecká uznání a ocenění, poslední v minulém roce na krajské přehlídce v Červeném Kostelci s inscenací Peklo v hotelu Westminster.

Mám zájem o představení ŽENITBA

Datum 25.12.2015

Vložil PÁVOVÁ jANA

Titulek MAR FAY LADY

Odpovědět

PROSÍM O REZERVACI 2 VSTUPENEK , MOJE Č, PR.91812. A PANÍ ADAMCOVÄ,JSTLI NENÍ JIŽ VYPRODÁNO.DĚKUJI