Svaz důchodců a Salon Královéhradecký

23.02.2016 17:32

 

Ti z vás, kdo navštívili koncem minulého roku výstavu obrazů skupiny malířek PJETTET, vědí dobře, že na adrese Gočárova 761/20 (vedle CrossCafe) se nachází nevelká místnost, pohodlně přístupná rovnou z chodníku. Vzhledem k velmi dobré spolupráci při uvedené výstavě jsme se dohodli s provozovatelem o dalším možném využívání tohoto místa pro hradecké seniory. O středách odpoledne tam probíhá kurz angličtiny, v lednu jsme tam při malém občerstvení promítali krátké filmy ze života MO SDHK (viz fotografie). Ve  zcela zaplněné místnosti si třicet účastníků takto  připomnělo loňský Ples seniorů v Adalbertinu, Sportovní hry u Harmonie, jízdy vláčkem po městě i do lesa.

Další akcí bude výstava obrazů a plastik pana Kamila Pavláska (představili jsme vám ho v příloze Zpravodaje 2/2015 Královéhradecké poklady). Zájemci si mohou poznamenat do kalendáře datum vernisáže 14. dubna od 18.00 hodin. Výstava bude přístupná každé úterý až čtvrtek od 14.00 do 18.00 hodin až do 28. dubna. Předpokládáme, že od 3. května  budeme v Salonu pokračovat výstavou pana M. Vantury ze Skřivan u Nového Bydžova. Podrobnosti se dočtete včas na vývěsce u lékárny nebo během předchozí výstavy.

Kromě těchto našich akcí vám doporučujeme přijít i na tradiční besedy a cestopisné přednášky pořádané Salonem Královéhradeckým téměř každý čtvrtek od 18.00 hod. Náplň jednotlivých večerů je vyvěšena ve výloze. Přijďte ale včas, abyste si sedli co nejpohodlněji.

 (red)

Zpět