SPORTOVNÍ AKTIVITY

12.09.2016 14:39

CYKLISTIKA (více niformací na webu https://senior-cyklo.webnode.cz/ )

 

Cykloturisté

Cyklistické výlety se budou opět konat vždy 1. a 3. čtvrtek v měsíci z předem stanoveného místa startu s ohledem na cíl a náročnost cesty. Doporučené je nadále cyklistické vybavení, dobré kolo a výstroj vždy podle počasí a délky trasy. K charakteristice patří nadále upozornění, že každý účastník jede na vlastní zodpovědnost.

 

Tematickým heslem nové cyklistické sezóny bude prvorepublikové motivační heslo: "Kdo chce českou zemi znát, cyklistou se musí stát". Bude zahrnovat pravidelné výlety do hradeckých lesů, do okolí Hradce Králové, ale i dál s využitím železniční dopravy. Po dobré zkušenosti jsou v plánu dva cykloturistické zájezdy s pražskou CK Růžový panter (Jižní Slovensko na kole a v termálech a Cyklistické putování po Jižních Čechách – podrobné  informace na www.senior-cyklo.webnode.cz).

 

V měsíci květnu pak bude opět na krásném 11km okruhu v hradeckých lesích uspořádán již 4. ročník zajímavé kondiční akce „Seniorská cyklistická stezka“ mužů a žen ve věkových kategoriích 65+, 70+ a 80+. 

Mgr. Jaroslav Novák

 

 

CYKLO ZÁJEZDY

 

Po dobré zkušenosti z loňska zařazujeme do programu dvě nadstandartní akce, a to cyklozájezdy, které bychom chtěli společně s vámi uskutečnit.

1) Jižní Slovensko na kole a v termálech (Slovensko – Velký Meder)

 Zahájení cyklistické sezóny v příjemném prostředí Žitného ostrova (cyklistika, termální koupele, speciality slovenské a maďarské kuchyně). Délku etap je možné po dohodě upravit  (obtížnost mírná). Cyklistický program po dnech je v kanceláři MOSD HK.                              Termín: 21.4. až 24.4. Cena:  5950 Kč. Cena zahrnuje: dopravu kol a osob, 3x ubytování v penzionu ve Velkém Mederu  400 m od termálních lázní, 3x snídani formou bufetu, 4 dny vstup do termálních lázní, pobytovou taxu, materiály (mapy, itineráře), služby delegáta CK, pojištění CK proti úpadku, večerní hudbu.  Cena nezahrnuje: příplatek za případné večeře v hotelu (bufet)  260 Kč/den/osoba (je možné levněji v místních hospůdkách nebo v kuchyňkách apartmánů z vlastních zásob).

 2) Cyklistické putování po Jižních Čechách. Prázdninové cykloputování v krásné a příjemné krajině Jižních Čech s výjezdem do rakouských solných termálů. Historie a přírodní krásy dané oblasti. Cyklistická obtížnost: mírná. Program tras  v kanceláři MOSD. Termín: 17.8. až 20.8.  Cena:  4300 Kč. Cena zahrnuje: dopravu kol a osob, 3x ubytování s polopenzí v hotelu Alf v Borovanech, mapy cyklovýletů, služby delegáta CK, pojištění CK proti úpadku, večerní hudbu. Cena nezahrnuje: částku za obědy, které jsou vždy na cestě podle vlastního výběru.

Přihlášky a další info: v kanceláři MOSD HK  (Salon Královéhradecký) pí Petříková

každé úterý 9 až 11:30 hod. (předběžně, platba v pozdějším termínu – bude oznámeno).

 

Bowling 

 

Turnaje  bowlingu  v restauraci Flošna,  a to v následujícících terrmínech:

 

 

Svou účast ohlašte, prosím, s týdenním předstihem  na tel. 732 471 672  nebo email bhudska@seznam.cz

                                                                                                             Bohdana Hudská

 

 

 

SENIOŘI U ŠACHOVNICE

 

Šachisté Klubu seniorů se scházejí v Literární kavárně Městské knihovny v HK vždy poslední pátek v měsíci od 10 hodin. Rozhodli jsme se mezi sebe zvát i začátečníky, kterým slibujeme možnost výuky. Zkušenějším nabízíme přiměřenou výuku šachu,  za podpory šachového oddílu ORTEX HK.  Výuka probíhá 2. pátek v měsíci v Café Pessoa od 14 hodin. Můžete se dále hlásit  na  e-mail:  suchoradsky@centrum.cz, nebo SMS na mobil 776 690 005, kde budou zájemcům podány další informace.

                                                                                                                                                           Olda Suchoradský

 

 

 

 

Zpět