SPORTOVNÍ AKTIVITY

12.09.2018 14:39

 

Plavecké závody seniorů
se konají dne 10.listopadu 2018  v plaveckím 50 m
bazénu.

Prezentace  9,15 - 9,45 hodin

plavecké discipliny  50 a 100 m prsa,
 50 100 m volný způsob,
 50 m znak

Přihlášky  :    emai    bhudska@seznam.cz

                        tel:        732 471 672 ¨

                       do 15.října 2018             

Bohdana Hudská 
 
 
 
 
 
 

 6.sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje.

Slunný 7.červen 2018 přivítal v Borohrádku na  282 sportovců Královéhradeckého kraje. Výprava MO Hradec Králové čítala v letošním roce pouze 11 sportovců  (vzhledem k dalším  souběžným sportovním aktivitám  seniorů).

 

Výsledky reprezentantů naší organizace : 

Stolní tenis – kategorie 71- 80 

2 . místo  Hrdý Ján

3.  místo  Hrdá Zdena 

Discgolf – kategorie 71- 80

4. místo   Hudská Bohdana

10.místo  Hyršalová Slávka

Hod na basketbalový koš  kategorie  71-80

1.místo  Komárková Blanka

Ruské kuželky  - kategorie  71 – 80

2. místo Hudská Bohdana

4.místo   Hyršalová Slávka

5.místo  Karasová Marcela

Střelba na florbalovou branku - kategorie  71 – 80

2. místo  Hudská Bohdana

12. místo  Karasová Marcela

14.místo  Hyršalová Slávka

Šipky - kategorie  71 – 80

3.místo  Hudská Bohdana

7.místo  Hyršalová Slávka

Střelba ze vzduchovky - kategorie  71 – 80

4.místo  Hrdý Ján

4.místo  Hudská Bohdana

7.místo  Karasová Marcela

12.místo  Bílá Markéta

 

Doufáme, že  i  v příštím ročníku  se výprava hradeckých sportovců  rozroste  a povede si úspěšně.

 

Bohdana Hudská

 
********************************************************************************************************
 
 

 

Cykloturisté

Cyklistické výlety se budou opět konat vždy 1. a 3. čtvrtek v měsíci z předem stanoveného místa startu s ohledem na cíl a náročnost cesty. Doporučené je nadále cyklistické vybavení, dobré kolo a výstroj vždy podle počasí a délky trasy. K charakteristice patří nadále upozornění, že každý účastník jede na vlastní zodpovědnost.

 

Tematickým heslem nové cyklistické sezóny bude prvorepublikové motivační heslo: "Kdo chce českou zemi znát, cyklistou se musí stát". Bude zahrnovat pravidelné výlety do hradeckých lesů, do okolí Hradce Králové, ale i dál s využitím železniční dopravy. Po dobré zkušenosti jsou v plánu dva cykloturistické zájezdy s pražskou CK Růžový panter (Jižní Slovensko na kole a v termálech a Cyklistické putování po Jižních Čechách – podrobné  informace na www.senior-cyklo.webnode.cz).

 

V měsíci květnu pak bude opět na krásném 11km okruhu v hradeckých lesích uspořádán již 4. ročník zajímavé kondiční akce „Seniorská cyklistická stezka“ mužů a žen ve věkových kategoriích 65+, 70+ a 80+. 

Mgr. Jaroslav Novák

 

CYKLISTIKA (více niformací na webu https://senior-cyklo.webnode.cz )

FOTOGRAFIE z akcí v roce 2018 najdete zde: www.zonerama.com/Link/Album/4201008

 

 

CYKLO ZÁJEZDY

Po dobré zkušenosti z loňska zařazujeme do programu dvě nadstandartní akce, a to cyklozájezdy, které bychom chtěli společně s vámi uskutečnit.

1) Jižní Slovensko na kole a v termálech (Slovensko – Velký Meder)

 Zahájení cyklistické sezóny v příjemném prostředí Žitného ostrova (cyklistika, termální koupele, speciality slovenské a maďarské kuchyně). Délku etap je možné po dohodě upravit  (obtížnost mírná). Cyklistický program po dnech je v kanceláři MOSD HK.                              Termín: 21.4. až 24.4. Cena:  5950 Kč. Cena zahrnuje: dopravu kol a osob, 3x ubytování v penzionu ve Velkém Mederu  400 m od termálních lázní, 3x snídani formou bufetu, 4 dny vstup do termálních lázní, pobytovou taxu, materiály (mapy, itineráře), služby delegáta CK, pojištění CK proti úpadku, večerní hudbu.  Cena nezahrnuje: příplatek za případné večeře v hotelu (bufet)  260 Kč/den/osoba (je možné levněji v místních hospůdkách nebo v kuchyňkách apartmánů z vlastních zásob).

 2) Cyklistické putování po Jižních Čechách. Prázdninové cykloputování v krásné a příjemné krajině Jižních Čech s výjezdem do rakouských solných termálů. Historie a přírodní krásy dané oblasti. Cyklistická obtížnost: mírná. Program tras  v kanceláři MOSD. Termín: 17.8. až 20.8.  Cena:  4300 Kč. Cena zahrnuje: dopravu kol a osob, 3x ubytování s polopenzí v hotelu Alf v Borovanech, mapy cyklovýletů, služby delegáta CK, pojištění CK proti úpadku, večerní hudbu. Cena nezahrnuje: částku za obědy, které jsou vždy na cestě podle vlastního výběru.

Přihlášky a další info: v kanceláři MOSD HK  (Salon Královéhradecký) pí Petříková

každé úterý 9 až 11:30 hod. (předběžně, platba v pozdějším termínu – bude oznámeno).

 

Bowling 

Příznivci a aktivní hráči bowlingu  zakončili svoji jarní sezonu. S nadcházejícím létem se rozešli za jinými radovánkami – odpočinkem, koupáním, hlídáním vnoučat aj.

Schází se  nás průměru 20  a naše výkony se  neustále zlepšují. Nejlepších výkonů nakouleli manželé  Valachovičovi (1599)  a Teichmanovi, (1779)   pí.  Helena Vlčková ( 919), Jarka Tenglerová (779) i všichni ostatní. Osvěženi se na bowlingové dráhy vrátíme opět na podzim.

Bohdana Hudská

 

SENIOŘI U ŠACHOVNICE 

 

Šachisté Klubu seniorů se scházejí v Literární kavárně Městské knihovny v HK vždy poslední pátek v měsíci od 10 hodin. Rozhodli jsme se mezi sebe zvát i začátečníky, kterým slibujeme možnost výuky. Zkušenějším nabízíme přiměřenou výuku šachu,  za podpory šachového oddílu ORTEX HK.  Výuka probíhá 2. pátek v měsíci v Café Pessoa od 14 hodin.   O prádzninách (do září) šachová výzka neprobíhá. 

Můžete se mezi nás dále hlásit  na  e-mail:  suchoradsky@centrum.cz, nebo SMS na mobil 776 690 005, kde budou zájemcům podány další informace.

                                                                                                                                                                       Olda Suchoradský

 

 

 

 

Zpět