PÉČE O ZDRAVÍ, SOCIÁLNÍ PROGRAM

20.03.2017 16:20
 

KOMISE SOCIÁLNĚ ZDRAVOTNÍ

Pohodové léto a hodně skvělých zážitků přeje za sociální komisi Helena Růžičková. První přednáška napodzim bude v říjnu, kdy nám budou vyvráceny některé mýty o potravinách, v listopadu se chystá setkání s předním kardiologem.  Bližší podrobnosti o pokračování přednášek budou uvedeny v zářijovém Zpravodaji. 

 

Pomoc lidem s Alzheimerovou chorobou

Od letošního roku nabízí Centrum sociální pomoci a služeb o.p.s. novou službu, která přináší pomoc jednak lidem trpícím Alzheimerovou chorobou a dále i rodinám nebo partnerům, kteří o takového člověka pečují. Naše pomoc spočívá především v konzultacích konkrétních životních situací, s návrhem určitého uspořádání nejen prostředí, ale i denního režimu, psychohygieny pečujících a využití dalších forem pomoci. Důraz je také kladen na odpočinek pečující rodiny. Tuto pomoc poskytuje pracoviště denního stacionáře – Domovinky v Harmonii II, které je držitelem certifikátu Vážka, udělovaným Českou alzheimerovskou společností v Praze, a to na základě auditu kvality. Tato služba je poskytována bezplatně a je třeba se předem objednat.

Alzeheimerova choroba je onemocnění, které samozřejmě přináší problémy, koneckonců jako každá jiná nemoc, ale při dobře zorganizované a včasné pomoci je možné zachovat důstojnost a kvalitu života samotného nemocného, ale i psychickou rovnováhu pečujících. Největší problémy nastávají, když se v situaci péče o nemocného člověk ocitne sám. Kromě konzultací nabízíme i test paměti.

V plánu máme i setkávání pečujících v neformálních skupinách, kde bude možná jednak vzájemná výměna zkušeností, ale i získávání  informací ve formě přednášek odborníků.

Další informace na www:csps-hk.cz,  pro objednání konzultace nebo testu paměti č. tel. 720 652 956.

 

AKCE NA 3.ČTVRTLETÍ 2018 :

10. 10.  Ing Pavlína Žďárková – specialista na výživu

 se zaměří na vyvrácení nejčastějších mýtů o potravinách,  přesvědčí nás, že je česká kuchyně zdravá, specializuje se na výživu v seniorském věku i na  výživu pro diabetiky, jak  si posílit imunitu a určitě zodpoví dotazy posluchačů.

 

14. 11.    Profesor kardiolog Radek Pudil

nás bude  instruovat jak poznat, že srdce volá o pomoc a tím zabránit vážným komplikacím

 

12. 12.  Na  téma :

Dějiny botanických zahrad pohovoří   Docent Jan Baloun – zakladatel farmaceutické  botanické zahrady v Hradci Králové

 

Přednášky se konají vždy ve středu od 14:30 v naší oblíbené Kavárničce pod palmou v Harmonii II.

 

                                                                                                                                                                                Těšíme se na Vás!

    

 

 

 

 

Zpět